Kurzy tradičních řemesel

Projekt „Se zručnými řemeslníky do EU” umožňuje přibližovat veřejnosti tradiční řemesla regionu formou poskytování motivačních kurzů přímo v jednotlivých řemeslných dílnách. Součástí projektu je zpřístupnění vybraných dílen veřejnosti za účelem prezentace řemesel. Návštěvník zde má možnost pozorovat řemeslníka při práci, seznámit se s historií i součastností daného řemesla a zakoupit si originální výrobek, případně si objednat výrobek dle svých představ a potřeb.

Nabídka kurzů:
» kovářský kurz v Nových Hradech
» kovářský kurz v Komařicích
» košíkářský kurz v Tušti
» kurz drobných řemesel
» keramikářský kurz
» průvodcovské kurzy
» podnikatelské kurzy
» KALENDÁŘ AKCÍ

kurzy tradičních řemesel

Účelem pořádaných kurzů je poskytnout lidem, kteří hledají své uplatnění ve společnosti první kontakt s řemesly a umožnit jim krátkodobou praxi vedenou zkušenými řemeslníky.

V propagaci tradičních řemesel a kvalitních regionálních výrobků vidíme jedinečnou možnost  prezentace regionu, která ve spojení s cestovním ruchem může vytvářet nové pracovní příležitosti. V rámci projektu rovněž probíhají kurzy průvodcovské činnosti a kurzy pro zájemce o zahájení ponikání.

Bližší informace získáte v kontaktní kanceláři projektu v kovárně na Nových Hradech, nebo přímo u Společnosti Rožmberk o.p.s.